KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746250
*
nr 1274 6250
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Skärhamn, Signerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:38:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 13:08:09
1
700 kr
6/9 12:19:28
1
900 kr
7/9 11:29:57
1
1.100 kr
9/9 06:12:25
2
1.100 kr
9/9 06:12:26
1
1.100 kr (Budbetjänt)
9/9 06:12:56
2
1.200 kr
9/9 16:26:29
1
Vinnande bud
9/9 17:54:39
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärhamn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bernhard Oscarsson
nr 1274 6250
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Skärhamn, Signerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 13:08:09 | 1 | 700 kr |
6/9 12:19:28 | 1 | 900 kr |
7/9 11:29:57 | 1 | 1.100 kr |
9/9 06:12:25 | 2 | 1.100 kr |
9/9 06:12:26 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
9/9 06:12:56 | 2 | 1.200 kr |
9/9 16:26:29 | 1 | Vinnande bud |
9/9 17:54:39 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärhamn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30